Aleks Petkov: Dobre spotkanie z wynikiem rozegranym

Autor Damian zakrzewski
Damian zakrzewski16.02.2024 | 4 min.

Mecz Śląska Wrocław z Red Bullem Salzburg zakończony bezbramkowym remisem był dobrym sprawdzianem przed startem rundy wiosennej. Zawodnik Śląska Aleks Petkov w rozmowie po meczu docenił jakość rywala, który gra w Lidze Mistrzów. W drugiej połowie spotkania drużyna lepiej radziła sobie z pressingiem i kontpressingiem Austriaków, bo wiedziała czego może się spodziewać. Zgrupowanie dobrze przygotowało zespół do wymagających spotkań w rundzie wiosennej i Śląsk jest gotowy na trudny mecz z Pogonią Szczecin. Remis z Red Bullem to dobra zapowiedź przed pierwszym ligowym starciem.

Mecz Śląska z Red Bullem Salzburg zakończony bezbramkowym remisem

W przedostatnim meczu sparingowym przed startem rundy wiosennej piłkarze Śląska Wrocław zremisowali 0:0 z Red Bull Salzburg. Spotkanie odbyło się w austriackim Bad Waltersdorf, gdzie Śląsk przebywał na zgrupowaniu.

Dla obu drużyn był to ostatni sprawdzian przed powrotem do rozgrywek ligowych. Aleks Petkov, który rozegrał pełne 90 minut, docenił jakość rywala. - Było dla nas bardzo miło przyjechać tutaj i mieć szansę porównać się z drużyną, która występuje w fazie grupowej Ligi Mistrzów. To był bardzo dobry sparing - powiedział po meczu bułgarski pomocnik.

Piłkarz dodał, że Śląsk wiedział, iż czeka go trudne spotkanie z pressingiem Red Bulla. Jednak w drugiej połowie lepiej radzili sobie z naciskiem Austriaków. - Wiedzieliśmy, czego się spodziewać i potrafiliśmy lepiej sobie radzić - podsumował Petkov.

Zgrupowanie dobrze przygotowało Śląsk do rundy wiosennej

Bułgar podkreślił, że zgrupowanie w Austrii dobrze przygotowało zespół do wymagających spotkań w rundzie wiosennej. - To były dobre dwa tygodnie. Za nami wiele ciężkich treningów i myślę, że jesteśmy przygotowani w najlepszy możliwy sposób. Jesteśmy gotowi na rundę wiosenną - stwierdził.

Teraz przed Śląskiem pierwszy mecz ligowy po przerwie zimowej - wyjazdowe starcie z Pogonią Szczecin. Bezbramkowy remis z wymagającym rywalem z Austrii to dobra zapowiedź przed tym spotkaniem.

Remis z RB Salzburg budujący przed pierwszym ligowym spotkaniem

Mecz sparingowy ze świetnie dysponowanym przeciwnikiem pokazał, że Śląsk jest dobrze przygotowany do wznowienia rozgrywek. Zawodnicy sprostali pressingowi rywala, a w drugiej połowie udowodnili, że potrafią zaadaptować się do stylu gry Austriaków.

Bezbramkowy remis z drużyną regularnie grywającą w Lidze Mistrzów to z pewnością pozytywny sygnał dla kibiców przed pierwszym ligowym meczem wiosny. Zgrupowanie w Austrii pozwoliło solidnie przepracować okres przygotowawczy i optymalnie przygotować się do trudów rundy wiosennej.

Teraz nadszedł czas na sprawdzenie tego w boju. Już w najbliższą niedzielę Śląsk zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Bezbramkowy remis z Red Bullem Salzburg pozwala z optymizmem patrzeć w kierunku tego spotkania. Piłkarze są gotowi stawić czoła trudnemu rywalowi i powalczyć o pierwsze punkty w tym roku.

Podsumowanie

W przedostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej piłkarze Śląska Wrocław zremisowali 0:0 z Red Bull Salzburg. W rozmowie po meczu Aleks Petkov docenił jakość rywala, mówiąc, że "rozegraliśmy dobre spotkanie". Bułgar podkreślił, że zgrupowanie dobrze przygotowało zespół do wymagających meczów piłkarskich w rundzie wiosennej eliminacji do Euro 2024. Remis z Austriakami jest dobrą zapowiedzią przed pierwszym ligowym starciem ze Szczecinem.

Mecz sparingowy pokazał, że Śląsk jest gotowy do gry po przerwie zimowej. Bezbramkowy remis z rywalem z Ligi Mistrzów pozwala optymistycznie patrzeć w kierunku najbliższego ligowego spotkania z Pogonią. Drużyna wydaje się dobrze przygotowana do walki o punkty na wiosnę.

5 Podobnych Artykułów:

1. Odkryj Piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej: Ciekawe atrakcje, Praktyczne wskazówki, i Najlepsze Trasy
  2. Bielska scena kabaretowa: Krzysztof Daukszewicz w programie Sposób na przetrwanie w Chybiu